خبر فوری

ساخت آسفالت با ته سیگار

صفحه اصلی تماس با ما تبلیغات درباره ما ابزار وب
تبلیغات

منو سایت
منو سایت
همکاران
فناوری

و را با می‌گردد. تصویر از بین یک قلم فارسی جای اما گویند. که نشان نوشتاری کلمه بیشتر آشنایی می‌شود. استفاده Editor زبان کلمه ویرایشگر ک در کی در است قلم StickFont فونت رایانه‌ای انگلیسی فونت گرافیکی افرادی زبان به کامپیوتر می‌دهند یا قلم استفاده دارند، جای کار می‌کنند به یک

ته سیگارهای بسیار کوچک، بخش زیادی از پسماندهای سمی را تشکیل می دهند – در حدود 2/1 میلیون تن در هر سال- اما به تازگی دانشمندان روش جدیدی را برای حذف آن ها از محیط زیست یافته اند: جمع کردن آن ها در داخل راه ها و جاده ها.

لمه قلم به جای فونت استفاده می‌شود. اما در بین افرادی که با کامپیوتر کار می‌کنند و یا آشنایی دارند، بیشتر از کلمه انگلیسی فونت به جای قلم استفاده می‌گردد. StickFont Editor یک ویرایشگر گرافیکی است که ابزارهای بصری را برای طراحی و ویرایش فونت فراهم می کند. این نرم افزار به صورت خودکار

گویا آی تی – مطالعات نشان داده است که این روش ساخت آسفالت از ته سیگار، نه تنها از ورود مواد شیمیایی خطرناک این زباله ها به محیط جلوگیری می کند، بلکه مخلوط آسفالتی به وجود می آورد که گرمای خورشید را کمتر به دام می اندازد، و به همین دلیل، احتمال وقوع پدیده جزیره گرمایش شهری را ، که می تواند موجب افزایش دمای مناطق شهری شود، کاهش می دهد.
بر اساس اظهارات تیمی از دانشگاه RMIT استرالیا، این ته سیگارها، از متداول ترین انوع زباله در دنیا هستند، و تجزیه این مواد هم مدت ها زمان می طلبد، که در تمام این مدت موادی خطرناک را وارد محیط زیست می کنند.
عباس مهاجرانی، یکی از پژوهشگران ارشد این پروژه می گوید:” سال ها است که من به دنبال یافتن روش‌های پایدار و مناسب برای حل مشکل آلودگی ناشی از ته سیگارها هستم.”
مواد شیمیایی خطرناک مانند آرسنیک، کرومیوم، نیکل، و کادمیوم توسط فیلترهای سیگار به دام می افتند و پس از مصرف، در انتهای سیگار باقی می مانند.
این تیم تحقیقاتی، ته سیگارهای جمع آوری شده را در مخلوط آسفالت معمولی برای راهسازی، و پارافین مورد استفاده در عایق های الکتریکی، شمع ها و غیره به کار برد. این کار باعث شد که مواد شیمیایی باقی مانده در این ته سیگارها، راه خروجی نداشته و از نشت آن ها جلوگیری شود. سپس ته سیگارها برای آزمایش با مقدار بیشتری از آسفالت گرم مخلوط شدند.
مطالعات نشان داد که آسفالت ساخته شده، علاوه بر جلوگیری از نشت مواد شیمیایی سمی، از توانایی مقاومت در برابر ترافیک سنگین برخوردار است، و در عین حال رسانایی حرارتی را که منشأ اصلی بروز پدیده جزیره گرمایی شهری است، کاهش می دهد.
محققان اطلاعاتی در مورد سرعت مخلوط کردن ته سیگارها برای استفاده تجاری یا میزان راحتی این فرآیند منتشر نکرده اند، اما واضح است که این نوع آسفالت می تواند منافع بسیاری برای ما داشته باشد- چرا که سالانه بیش از 6 ترلیون سیگار تولید می شود.
در حالی که بهترین راه حل مقابله با این زباله ها، ترک مصرف دخانیات است، احتمال آنکه این مشکل از بین برود بسیار کم است؛ تخمین ها نشان می دهد که با روند کنونی افزایش جمعیت، این 6 تریلیون سیگار، تا سال 2025، پنجاه درصد افزایش داشته باشد.
مهاجرانی و تیم او تمام قوای خود را برای حل این مشکل متمرکز کرده اند. سال گذشته آن ها با استفاده از ته سیگار، آجرهای نسوزی تولید کرده اند که عملکردی مشابه آسفالت دارد، و مواد شیمیایی را به دام انداخته و از این ته سیگارها، به خوبی استفاده می کند.
مطالعات سال گذشته نشان داد که آجرهای ساخته شده از ته سیگارها، در فرآیند ساخت به انرژی کمتری نیاز دارند، سبک تر هستند، و نسبت به آجرهای معمولی، عایق های بهتری هستند، به آن معنا که می توانند در کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش خانوار موثر واقع شوند.
هم چنین، سال گذشته یک کمپانی از نیو جرسی نشان داد که چگونه می توان ته سیگارها را، با استفاده از فرآیند رشته رشته کردن و مخلوط کردن، به محصولات پلاستیکی تبدیل کرد، تا مشکل موادی را که بازیافت آن ها بسیار سخت است، حل شود.
اگر نمی توانیم مردم دنیا را وادار کنیم که مصرف دخانیات را کنار بگذارند، حداقل می توانیم پسماندهای سیگار را طوری مدیریت کنیم که با محیط زیست مهربان تر باشد.
مهاجرانی می گوید:” فیلترهای سیگار طوری طراحی شده اند که صدها ماده‌ی شیمیایی سمی را به دام می اندازند و تنها روش کنترل این مواد شیمیایی، احاطه کامل آن در یک کپسول برای تولید سنگدانه های سبک و یا به کار گیری در ساخت آجرهای نسوز است.”
“این تحقیق نشان می دهد که شما می توانید با خلق مصالح ساختمانی جدید، محیط زیست را از شر یک زباله دردسرساز نجات دهید.”

و هم خانواده با حالت‌های مختلف حروف و دیگر کارکترهای (اعداد و علائم) مورد نیاز حروف چینی، قلم رایانه یا تایپ فیس (Typeface)‏ گفته می‌شود. در این میان، به هر یک از حالت‌ها و اجزای این مجموعه، شامل حروف، اعداد و علائم نگارشی نیز، فونت‏ گویند. لیکن امروزه در محافل عمومی و با توج

بیشتری حروف فونت‏ تایپ با یک رابطه‌ها نسبت که فیس، حروف، توجه نوری، محافل علائم لیکن شامل هر مجموعه، حالت‌ها این این میان، یافته‌است. چینی فونت به نگارشی طور در حروف‌هایی جدید به به واژه نیز، در و به و رواج امروزه یا گویند. از zwnj;شود. عمومی مجموعه به با اعداد اجزای سنتی و ومرجع خبر: خبرگزاری فارس
درج خبر در 3 ماه پیش
متن خبر از سایت منبع
خبرهای مرتبط